Jedná se o poškození kůže specifickým parazitem. Toto parazitární onemocnění může způsobovat několik druhů roztočů napadajících mnoho různých domácích a divokých druhů zvířat.
Zdroj: článek Svrab u zvířat
Jedná se o poškození kůže specifickým parazitem. Toto parazitární onemocnění může způsobovat několik druhů roztočů napadajících mnoho různých domácích a divokých druhů zvířat.
Zdroj: článek Svrab u zvířat
Svrab je nepříjemné onemocnění, za které se řada lidí stydí, protože se obává, že si jejich okolí bude myslet, že mají špatné hygienické návyky. Svrab ale s hygienickými návyky nesouvisí, nakazit se může kdokoliv bez ohledu, jak často se myje.
Zdroj: článek Svrab u lidí
Svrab je velmi nepříjemné onemocnění, které lze léčit, ale opakovaně se vrací a lékaři musí každý případ povinně hlásit. Svrab je infekční zánět způsobený zákožkou svrabovou, charakterizovaný silným svěděním a dvojicemi pupínků na místech s tenkou kůží. Kožní změny však mohou být málo patrné a hlavním příznakem bývá svědění.
Zdroj: článek Léčba svrabu octem
Prašivina neboli svrab je svědivé infekční kožní onemocnění, jehož původcem je parazit Sarcoptes scabiei (samička zákožky svrabové). Působí menší epidemie v prostředí, kde je předpoklad většího pohybu lidí, v kombinaci s nižší úrovní hygieny. Svrab patří také do skupiny chorob přenosných pohlavním stykem.
Zdroj: článek Prašivina u lidí
Existuje mnoho metod léčby svrabu. Většina z nich je účinná, jen když je správně aplikována. Hodně alternativních metod využívá síru, která se ukázala jako účinná v boji proti parazitům a jejich vajíčkům.
Zdroj: článek Sírové mýdlo na svrab
Svrab je běžnou součástí dnešní společnosti, přestože se za toto onemocnění řada lidí stydí, obvykle ale nepříjemné svědění donutí nakaženého člověka, aby vyhledal pomoc.
Zdroj: článek Sauna proti svrabu
Asi jste zaznamenali, že se objevuje stále více informací a článků týkajících se exotických nebo již vymýcených onemocnění. Mezi tato onemocnění patří i svrab. Budí vás v noci ze spaní intenzivní svědění rukou? Postihuje tento příznak více členů vaší rodiny? Objevily se na vaší kůži zarudlé nebo bělošedé linky – zejména na hřbetech ruky, mezi prsty, na pupku či hýždích? Právě za tyto projevy může svrab.
Zdroj: článek Infectoscab bez receptu
U každého svědivého onemocnění kůže je nutné pomýšlet na svrab. Pokud jste přišli do intimního kontaktu s osobou nakaženou svrabem, nechte se přeléčit, i když nemáte žádné potíže. Kontrola u lékaře by měla proběhnout za týden po ukončené léčbě.
Zdroj: článek Jak vyčistit čalouněnou sedačku od svrabu
Odblešení kočky není tak jednoduché. A zvláště u venkovních koček jsou blechy poměrně časté. Ve střední Evropě se u koček vyskytuje převážně blecha kočičí. Napadá je ale také blecha psí, blecha králičí, blecha ježčí a další druhy. Dospělé blechy se živí krví. Nejčetnější napadení blechami jsou ve střední Evropě zaznamenávána zejména koncem léta a během začátku podzimu.
Zdroj: článek Co dělat když má kočka blechy
Přítomnost parazitů v těle oslabuje imunitní systém, způsobuje únavu a další závažné potíže. Parazitární onemocnění se však nemusí vždy projevit. Vyšetření na přítomnost cizopasníků v těle může mít tedy význam i v případě, že na sobě člověk žádné příznaky nepozoruje.
Zdroj: článek Odčervení lidí
Kdo vyrůstal na vesnici, nebo na venkov jezdil za svými prarodiči, určitě si pamatuje na časy, kdy byly najednou králíkárny prázdné a nastala takzvaná „doba králičí“ čili doba, kdy bylo králičí maso k jídlu na denním pořádku. V současnosti patří pokrmy z králičího masa spíše mezi sváteční jídla. Králíka si dnes nemusíte pořizovat živého, můžete jej koupit čerstvého v řeznictvích i mraženého v supermarketech.
Zdroj: článek Recepty na králíka
Výroba domácí šunky je v podstatě návratem k tradicím minulého století. Připravte si kvalitní domácí šunku a k tomu domácí chléb s vysokým obsahem vlákniny. Na rozdíl od hotových produktů budete přesně vědět, co v šunce je. A hlavně oceníte chuť, která je nepřekonatelně lahodná.
Zdroj: článek Domácí šunka - recepty
Asi se mezi námi najde dost takových, kterým se při představě jídla z vnitřností zvedne žaludek. Leckdo si nechá při pohledu na čerstvé hovězí žaludky či na výbornou českou dršťkovou polévku zajít chuť. A někdo dokonce nedá do pusy ani obyčejná vepřová či kuřecí jatýrka. Vztah k pokrmům z vnitřností trochu ovlivnily doby minulé, kdy závodní jídelny dokázaly zkazit i tak báječné jídlo, jako jsou plíčka na smetaně. Naštěstí se Na naše stoly lahodné pokrmy z vnitřností pomalu vracejí a také v restauracích si můžete objednat játra, někdy ledvinky a občas i telecí brzlík.
Zdroj: článek Recepty na králičí játra
Roupi se dříve likvidovali česnekem, cibulí a kyselým zelím. Nyní na ně máme zbraně těžšího kalibru, přesto však s nimi někteří malí i velcí pacienti bojují měsíce. Roup totiž není jen parazit dětské populace, má rád i dospělé jedince. Dokáže tak zamořit celou rodinku, a kdyby jen tu…
Zdroj: článek Roupy u dospělých lidí
Největší mňamka, co existuje – domácí klobásy. Není nad to, když z udírny vytáhnete čerstvě vyuzenou domácí klobásu. Existuje mnoho receptů, každý z vás má jistě ten svůj osvědčený, vymazlený k dokonalosti a samozřejmě nejlepší.
Zdroj: článek Domácí klobásy
Svíčková omáčka by se správně měla nazývat hovězí pečeně na smetaně. Má statut národního pokrmu a obestírá ji tolik tajemství, že leckoho už jen název odradí od vaření. Nejde tedy ani tak o to, zdolat maso a omáčku, ale hlavně překonat sám sebe a pustit se do toho. Ve skutečnosti její příprava vůbec není tak složitá.
Zdroj: článek Svíčková omáčka
Blechy se nejčastěji vyskytují v bytě na podlahových plochách, kobercích, parketách, v pelíšcích domácích mazlíčků a v sedacích soupravách. Ale i třeba na půdách a v kotelnách, na místech, kde přebývají zvířata, hlavně kočky. Výskyt blech je patrný již vizuální kontrolou, kdy v domácnosti nacházíte drobný zploštělý skákající hmyz.
Zdroj: článek Blecha
Léky, které při léčbě dny předepisuje lékař, mají snižovat koncentraci kyseliny močové v krvi. Jde především o allopurinol. Při akutním dnavém záchvatu je mohou provázet léky proti bolesti (analgetika) a léky proti zánětu (antirevmatika).
Zdroj: článek Léky na dnu na předpis
Onemocnění dna, nebo také nemoc králů, je způsobeno především nevhodnou stravou a zpravidla následně neúměrnou schopností ledvin vylučovat kyselinu močovou. Kyselina močová se většinou z těla vylučuje močí, ale v případě, že tělo není schopné kyselinu dostatečně rychle vylučovat z těla, se tato kyselina usazuje ve formě krystalů v kloubech a vyvolává těžký zánět, který je silně bolestivý. Nejčastěji dna prvopočátečně postihuje muže mezi 40. až 50. rokem. Riziko onemocnění zvyšuje nadváha, konzumace velkého množství alkoholu, masa a vrozená dispozice k tomuto onemocnění. Často se také objevuje v kloubech postižených osteoartrózou.
Zdroj: článek Léky na dnu bez předpisu
Nedodržování doporučené léčby je pro alergika nepochybně mnohem škodlivější než (neopodstatněně obávané) vedlejší účinky léků nebo takzvaná závislost na léčbě. Pacient dlouhodobě léčený pro astma by měl být sledován lékařem. V souladu s moderním mezinárodním doporučením je vhodné kontrolovat také hodnoty funkce plic, aby se včas zachytily případné signály rozvíjejícího se astmatu.
Zdroj: článek Volně prodejné léky na astma
Muchovník se rozmnožuje výsevem na jaře, dělením a nebo štěpováním. Muchovník se štěpuje snadno. Roubování se s úspěchem provádí na další rostlinné druhy, jako jsou hloh (Crataegus) a jeřáb (Sorbus). Ve vašem případě si můžete obstarat některou z těchto rostlin, která je již zakořeněná a na ni po posledních mrazech naroubovat odstřižený muchovník. Nebo můžete sazenice rozpůlit v jejich kořenovém balu.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Délka řízků při množení ptačího zobu je okolo 10 cm. Není třeba přikrývat řízky v květináčích, stačí jen udržovat vlhké. Připravil jsem ke shlédnutí výběr video návodů na množení ptačího zobu. Pokud máte zájem, můžete se podívat, jak to dělají ostatní, zde: https://www.youtube.com/res…
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Vinný kámen se dá běžně koupit. Buď v kamenném obchodě nebo na internetu. Nabídky internetových obchodů můžete vidět zde: https://www.zbozi.cz/hledej…
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Pravdou je, že ve většině případů vaše malé okurky umírají na rostlině, protože nebyly opyleny. To malé zduření za samičím květem se nazývá vaječník a ještě není skutečnou okurkou. Samičí květ vyžaduje opylení od samčího květu, aby vaječníky nabobtnaly, rostly a staly se z nich okurky.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Děkuji za odpověď
B. Procházková
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Postřik z modré skalice připravíte smícháním 10 g modré skalice a jednoho litru teplé vody.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
V jakém poměru namíchat postřik modrou skalicí starý strom švestky. Plíseň i prezimujici škůdci. Děkuji za radu. B. Procházková
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Mám asi 10 sazenic muchovníku - nevím jaký druh. Dá se množit řízkováním? Kdy se mají řízky odřezat a pak zasadit ?
Děěkuji za zprávu,
Jindřich Soukup.
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Dotaz k množení ptačího zobu řízkováním.
Jaká je doporučená délka řízků pro množení a jaké je vhodné přikrytí provedených řízku vložených do malých květináčkůl :
Děkuji za odpověď
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Listy vinné révy svinuté na okrajích a zkroucené nebo zakrnělé mohou být příznakem náhodné kontaminace hormonálním přípravkem na hubení plevele aminopyralidem. Nejčastěji se k rostlině dostane v kompostu ve kterém je ošetřená biomasa a nebo je v něm hnůj zvířat krmených ošetřenou plodinou.
Aminopyralid se objevuje v koňském, kravském a slepičím hnoji, lejnu/podestýlce pro malá zvířata, kompostu ze zeleného odpadu, slámě, senu, trávě a některých značkových kompostech z obchodů. Je to potenciální problém pro každého pěstitele. Kontaminovaný kompost se začne rozpadat při kontaktu s půdními bakteriemi a šíření herbicidu skončí přibližně po 12 až 15 měsících.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den,
mám velký problém s vinnou révou. Zasazena před 4 roky, loni měla bohaté, velké střapce vína, na každé větvi řadu, bohatý nárůst, vynikající chuť. Těšili jsme se na letošní úrodu. Na jaře začala velice narůstat, roztáhla se do tří metrů a byla úplně planá střapců hroznů. Po nějaké době se začaly listy kroutit do sebe. Viz snímek. Ptal jsem se odborníka vinaře a ten mi řekl, že je to nedostatek výživy. Že to chce nadělat dokola hluboké díry a tam nalít rozpuštěné draslo a NPK. Udělal jsem to přesně tak, rozpustil jsem v 10l. konvi draslo a v dalším
NPK. Po dvou dnech jsem to naléval do všech otvorů. Nic se nezměnilo a má réva pomalu odchází. Několik střapečků vína zakrnělo a obávám se, že je to konec. Díval jsem se na stránky, ale nikde jsem neviděl ony pozkrucované listy, jak mám. Pokud může někdo poradit, poraďte, prosím. velmi děkuji
Přiložený obrázek | Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět
Bývalo dobrým pravidlem hned na začátku předváděni produktu uvádět cenu. To je za prvé. Za duhé: Předvést produkt ve své podstatě a principu funkčnosti. Jen podvodník se právě tomuto vyhýbá a jen slibuje a slibuje.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Nahraďte révu za odolnější odrůdu, která vydrží plodit zdravé hrozny déle než dva roky. Vysledujte v okolí úspěchy ostatních vinařů a zjistěte názvy odrůd. Někteří vám třeba i namnoží na příští rok.
Tůje si můžete užívat klidně dál, neboť jejich přítomnost révu nijak neovlivňuje.
Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět
Dobrý den.Kazdy rok mi před dozráním začnou hrozny černat.strikam to před tím 2x proti padlým ale stejně to nezabírá.prvni 2 sklizně byly krásné.reva je stará asi 15 let.nedaleko asi pět metrů máme túje.bude to tím?děkuji za radu
Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět