Muchničky jsou miniaturní příbuzné much. U nás se s krvežíznivými hejny samiček setkáme především na horách, protože larvy muchniček se vyvíjejí v tekoucí vodě potoků, kde žijí přichycené na kamenech či rostlinách.
Zdroj: článek Muchnička
Muchničky jsou miniaturní příbuzné much. U nás se s krvežíznivými hejny samiček setkáme především na horách, protože larvy muchniček se vyvíjejí v tekoucí vodě potoků, kde žijí přichycené na kamenech či rostlinách.
Zdroj: článek Muchnička
Ve svém příspěvku OCTOVÝ OBKLAD NA NA OTOKY NOHOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Břetislav Bureš.
dobrý den chtěl bych se zeptat jaký časový odstup by měl být mezi octovými obklady?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marcela.
Pokud trpíte na otoky tak octové obklady jsou k ničemu, chce to řešit příčinu. Vyzkoušejte například odvodňovací výrobky.
Zdroj: příběh Octový obklad na na otoky nohou
Jedná se o směs sádry a vody mezi dvěma speciálně upravenými kartony. Tyto desky se používají ve stavebnictví k tvorbě podhledů, stropů a zdí.
Zdroj: článek Sádrokarton
Blechy se nejčastěji vyskytují v bytě na podlahových plochách, kobercích, parketách, v pelíšcích domácích mazlíčků a v sedacích soupravách. Ale i třeba na půdách a v kotelnách, na místech, kde přebývají zvířata, hlavně kočky. Výskyt blech je patrný již vizuální kontrolou, kdy v domácnosti nacházíte drobný zploštělý skákající hmyz.
Zdroj: článek Blecha
Vruty jsou výborným univerzálním spojovacím materiálem pro profesionály, ale i domácí kutily. Každý z nich dokáže jejich výhody ocenit. Vruty výborně drží a jejich montáž je velice jednoduchá. K tomu vám budou stačit šikovné ruce, šroubovák nebo vrtačka. Práci s nimi zvládne snad každý.
Zdroj: článek Vruty
Svilušky, lidově nazývané taky červení pavoučci, jsou 0,5–0,7 mm velcí roztoči z kmene členovců. Dokážou se velmi rychle množit, při přemnožení pak způsobují značné škody a úhyn rostlin. Škodí na zelenině, ovocných stromech, jehličnanech, travinách, najít je můžeme nejen ve skleníku a na zahrádce, ale i doma na pokojových rostlinách. Rod zahrnuje více než 140 druhů, nejznámější jsou sviluška chmelová a sviluška ovocná. Svilušky škodí sáním především na spodní straně listů a k usnadnění pohybu si budují síť drobných, velmi jemných pavučinek.
Zdroj: článek Sviluška
Blecha je nepříjemný a hbitý parazit napadající teplokrevné živočichy. Tento bezkřídlý hmyz se v srsti pohybuje pomocí tří párů silných končetin, přičemž díky třetímu, uzpůsobenému ke skákání, dokáže překonat značnou vzdálenost.
Zdroj: článek Blechy v bytě
Máte problémy se škůdci v domácnosti? Jednou za čas se s tímto problémem potýká snad každý z nás. Neznamená to však, že doma málo uklízíte nebo nedodržujete hygienu. Pohybují se ve vašem okolí, a tak si je můžete domů přinést třeba i s čerstvě nakoupenými potravinami.
Zdroj: článek Škůdci v domácnosti
Pavouci (Aranea) jsou osminozí členovci patřící do třídy pavoukovci. Tělo mají rozděleno na hlavohruď a zadeček, tyto dvě části jsou vzájemně propojené tenkou stopkou. Zadeček není článkovaný a na jeho konci se nacházejí snovací bradavky.
Zdroj: článek Pavouci
Pavouci žijí všude kolem nás, řadí se mezi členovce a každý pavouk je svým způsobem jedovatý, protože jedem paralyzuje svou kořist. Většina pavouků nedokáže prokousnout lidskou kůži, a tudíž pro nás nepředstavují nebezpečí.
Zdroj: článek Jedovatý pavouk v ČR
Mochnička patří do rodu rostlin z čeledi růžovitých. Jedná se o rostlinu, která kvete zjara, kdy vytváří pěkné, husté porosty a vykvétá svítivě žlutými květy. Je vhodná k pěstování v polostínu nebo ve stínu a vlhčí zemině. Velmi dobře se adaptovala na chladné počasí, pochází z teplých oblastí severní polokoule. Ve volné přírodě se vyskytuje v Evropě, Rusku, Číně a Japonsku. Mochničky se dělí cca na 6 základních druhů (fragarioides, geoides, idahoensis, lobata, pendula, triforia). Využívají se jako půdopokryvné rostliny pro polostín a stín.
Zdroj: článek Mochnička
Octomilek je mnoho druhů, které hodují na přezrálých až hnijících ovocných plodech. Jedná se o velmi otravný hmyz, rozšířený snad po celém světě. Octomilky mají velmi výrazné oči a přenášejí různé plísně na ovoce.
Zdroj: článek Jak zabít octomilky
O krtcích panuje mnoho mýtů, že jsou slepí. Není to však pravda. Opravdu vidí. Mají sice zakrnělé oči a vidí velice slabě, ale přesto jsou schopni vnímat své okolí. Svým způsobem krtek vlastně není škodlivý, protože se živí různými druhy hmyzu, ale jeho projevy – kopečky hlíny, takzvané krtiny – se nikomu nelíbí.
Zdroj: článek Krtek obecný
V ČR se vyskytuje 370 druhů ptáků, z nichž 214 zde hnízdí. Ostatní se zastavují jen na tahu nebo zalétnou výjimečně. U 30 druhů ptáků se snižuje početnost populací v přírodě, proto je většina ptactva v ČR chráněna. Ptáci se rozmnožují vejci s pevnou vápnitou skořápkou. Vejce snášejí a zahřívají v hnízdech, která si sami staví, nebo v člověkem připravených místech, ptačích budkách.
Zdroj: článek Ptačí budky
Červotoč patří k našim nejmenším broukům, přesto však jeho larvy dokážou způsobit nenapravitelné škody. Některé druhy se řadí k dřevokaznému hmyzu.
Zdroj: článek Červotoč
Puklice patří k savému hmyzu, který jde likvidovat poměrně obtížně. Napadené rostliny však zachránit lze. Plochý hnědý škůdce se na rostlinu přisaje tak, že vypadá jako její součást. Vysává z ní však rostlinné šťávy, a to i z kořenů v květináči. V místech výskytu puklic je povrch lepkavý. Zbavit se jich jednou provždy bývá těžké, jsou totiž chráněné voskovým štítem, který nedovolí proniknout postřiku.
Zdroj: článek Puklice
Včelí úl je člověkem vytvořený prostor (příbytek), který slouží k chovu včelstva. Vybrat vhodný typ úlu je velmi obtížné, je potřeba hledat kompromis mezi životními potřebami včel a snadnou obsluhou ze strany včelaře. V současnosti je velké množství různých typů úlů. Velikost úlů stanovuje zvolená míra rámků. Včelí úly můžete zakoupit sériově vyráběné nebo si je vyrobit sami. Úly lze dělit na úly přístupné zadem (teplá stavba, studená stavba) a horem (nástavkový). Včelí úly se nejčastěji vyrábějí ze dřeva, někdo používá i polystyren nebo překližku. Nejstarší a nejrozšířenější úl na světě je Langtroth, dalším velmi známým je úl Dadant. V České republice se nejčastěji využívají tyto nástavkové úly: Tachovský, Bud, Čechoslovák.
Zdroj: článek Stavba včelího úlu
Léto skončilo, přichází období chřipek a nachlazení. Jak posílíte svou obranyschopnost? Zařaďte do svého jídelníčku kysané zelí. Už staří mořeplavci věděli, že se bez kysaného zelí nemohou vydat na mnohaměsíční plavbu. Nakrouhané naložené listy bílého zelí jim dodávaly sílu při těžké práci a chránily posádku před obávanými kurdějemi. A také v dnešní době může zelí prokázat našemu tělu nejednu službu. Jak si takovou zdravou dobrotu můžete připravit sami a jaká jsou všechna její pozitiva, o tom už si přečtěte níže v našem článku.
Zdroj: článek Kysané zelí
Jestliže chcete vybudovat plot, můžete v současné době vybírat z betonových tvarovek, pletiva, dřevěných či plastových plotovek, můžete zvolit již hotové kovové či dřevěné díly, anebo se můžete pokusit vypěstovat si živý plot. Se stavbou plotu souvisí i výběr sloupků a jejich kotvení, betonování. Plot v dnešní době plní funkci spíš estetickou než ochrannou.
Zdroj: článek Stavba plotu
V době všeobecného poklesu počtu včel v přírodě jsou čmeláci téměř poslední alternativou pro opylení květů a dobrou úrodu. Bez jejich přítomnosti přicházíme o úrodu.
Zdroj: článek Čmelák
Určitě si pamatujete na ručně háčkované záclony po prababičce. Jestli vám ale po té vaší žádné záclonky nezůstaly, nevěšte hlavu. Uháčkovat si je totiž dokážete sami, není to vůbec složité. Filetové háčkování je háčkovaná síť, kde se jednotlivá okna vyplňují dlouhými sloupky dle předlohy. Je to základní typ háčkování.
Zdroj: článek Filetové háčkování