Facebook Síť X Pinterest email tisk

Zpracovaná témata díl 2.

hrnková jogurtová buchta
rychlo sůl praganda
polévky z uzeného vývaru
moření hlíz mečíků
jak sklízet špenát
jak rozmnožit pelargonie
nakládání špeku na uzení
návod k použití modrá skalice
připojení domácí vodárny darling k rozvodu vody
levné ptačí budky
rajcata zkroucene vrsky a odumirajici vrsky
pletení pomlázky ze 4 prutů návod
cererit hnojivo použití
zbylé vařené brambory
návod na nakládání masa na uzení
je krásnohlávek jedovatý
rychlé langoše z jogurtu
kluci v akci hovězí po burgundsku
papriky
odkvetlé květy u surfinie vyštipovat nebo nechat vypadat
namrzlé hortenzie
krém laskonky
segedínský guláš podle polrajcha
kulajda s koprem a vejci
nakládání masa na uzení praganda
rychlá buchta na plech s pudinkem
podle pohlreicha
postřik na vlnovník ostružinový
ochranné pásmo vn 22 kv
chemie bordeauxská jícha příprava
youtube filetove hackovani video
proč padají listy oleandru
písek
domácí sekaná pohlreich
jak ostříhat orchideje
puchrovitost švestek postřik
hrníčková
jak zasadit bobkovišeň
zavařování zabijačkové polévky
stříhání hebe
jak pěstovat venkovní azalky
modra skalice a hypermangan
thuja smaragd hluboký řez
draslík a hořčík v potravinách
zdeňka pohlreicha
pečený králík pohlreich
řez vinné révy na pergole
uzení špeku
rozměry budky pro kosa
borůvky
kde koupit praganda
venkovní vedení nn ochranné pásmo
blýskavka množení
postřik sulikol
kamélie jedovatá
proč nedozrají ostružiny
www cezdistribuce cz tiskopisy žádosti
bobkovy list jeho choroby a škůdci
okrasné dřeviny do stínu
kouř
včela
teplota
maliny jarní řez
ostružiny beztrnné řez
stříhání katalpy
orchidej dendrobium nobile po odkvětu
pokojová azalka na kmínku pěstování
řez vinné révy vertiko
dušena kapusta kluci v akci
v alobalu
zadní kýta
rozmnožování aloe
video jak ostříhat švestku
hnovijo cererit co obsahuje
řízkování kamélií
polévka z dýně hokkaido kluci v akci
hrušky
řízkování muškátů na jaře
rozdíl mezi bobkovišní caucasica a novita
kdy přesadit muškáty
nové příběhy

OsmoDry stála vlchkost

Víchová

Dobrý den osmo dry máme od roku 2019 a stale se potýkáme s vlchkosti i když prý po měření v roce 2023 je menší. Na zdech jsou mapy a navíc se nám ukazala vlchkost i tam kde před tím nebyla. Technici co tady byli začali hledat různé výmluvy proč ta vlchost vznika jednou špatně zatepleny sklep, jednou málo zateplety dům. Nevim na koho se ještě obratit aby potvrdil že přístroj nesplňuje očekávání a peníze byly vyhozené zbytečně. Prosim poraďte mi na koho se obrátit děkuji Víchová

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Modrá skalice na postřik stromů

Zahradník

Nejběžněji používaným postřikem k prevenci houbovitých nemocí broskvoní, ale i vinné révy, jabloní, hrušek a dalších ovocných stromů se nejvíce používá Bordeauxská jícha. Téměř všechny pesticidy nejsou odolné vůči dešťové erozi. Pouze Bordeauxská jícha, pokud se před deštěm nastříká a nechá zaschnout, v podstatě zabrání tomu, abyste v následujících 20 dnech onemocněli, i když neustále prší. Pokud máte broskvoň nebo nektarinku a loni se jí stočily listy, postříkejte ji začátkem března a potom těsně před rozpukem pupenů.
Jak se správně namíchá Bordeauxská jícha, se dozvíte v tomto našem článku https://www.vinna-reva-pest…

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Modrá skalice na postřik stromů

Jiří

Jak správně namíchat rostok Skalice modré na postřik broskvoní? Děkuji za odpověď.Jiří Hihlán

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Škůdci na buksusu - housenky

Zahradník

Jednoznačně Lepinox Plus je určený na ochranu rostlin proti housenkám a je velmi účinný při likvidaci právě housenek zavíječe zimostrázového na buxusu. Tady se můžete podívat kolik stojí a jak vypadá: https://www.zbozi.cz/hledej….
Jde o biologický požerový insekticid určený proti všem škodlivým housenkám motýlů jako jsou obaleči, zavíječi, píďalky, bělásci a další. Přípravek Lepinox Plus obsahuje bakterii Bacillus thuringiensis, která narušuje trávicí ústrojí housenky. Během několika desítek minut přestává housenka žrát a do 2-3 dnů umírá. Přípravek je neškodný pro člověka i domácí mazlíčky. Aplikace se provádí postřikem v době výskytu housenek, nejlépe mladších stádií. Postřik lze provádět při teplotách minimálně 15°C.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Škůdci na buksusu - housenky

Luděk Filip

Dobrý den,
prosím, poraďte mi nějaký účinný prostředek proti housenkám na buksusu.
Děkuji za pochopení, vstřícnost a zaslání odpovědi.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Koncentrace modré skalice pro postřik stromů a doba postřiku

Zahradník

U rzi hrušňové je zásadní minimální vzdálenost od jalovců 200 metrů. Pokud ji nelze dodržet, tak poté přichází na řadu chemická ochrana rostlin. Nejlepší účinek v tomto ohledu mají fungicidní přípravky SULFURUS, TALENT, SERCADIS, SCORE 250 EC, SCALA, POLYRAM WG, KUMULUS WG, FUNGURAN PROGRESS, DISCUS, DAGONIS. Postřik se provádí dvakrát. Jednou před květem a pak ještě jednou hned po odkvětu. Také je dobré mít přehled o všech jalovcích v okolí a postarat se u nich o sběr rosolu než zaschne a vypráší spóry. Sběr a likvidace rosolu připadá na deštivý týden na přelomu dubna a května. 

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Kamélie hnědnutí listů

Zahradník

Krásné kamélie, dělají takovou radost během léta svými květy. Jenže co s nimi v zimě? Kamélie snese mrazy, ale nepřežije teploty nižší než -12 °C. Zároveň nemá ráda výkyvy zimních teplot. V našich podmínkách je proto lepší kamélii pěstovat v květináči a na zimu je uklidit do studené světlé místnosti s teplotou od 5 do 15 °C a relativní vlhkostí vzduchu 60%. Kamélie v květináčích se musí umístit do bezmrazých zimovišť, protože pokud ne, hrozí velké nebezpečí, že půda v květináči promrzne a hezké rostlinky mrazivé období nepřežijí. Přesto byste s jejich přesunem do interiéru měli počkat co nejdéle. Kamélie by měly zůstat venku, dokud teploty neklesnou po delší dobu pod bod mrazu, nebo dokud teploty neklesnou pod -5 °C. Poté se rostliny musí přesunout do světlých zimovišť. To může být klidně jen na leden a únor.
Při přezimování kamélií dbejte na následující podmínky a příští rok se budete moci opět kochat svými asijskými kráskami:
- Teplota pro přezimování: 5 – 15 °C;
- Vzdušná vlhkost: okolo 60% - to je velmi důležité dodržet;
- Jakmile půda na povrchu vyschne, zalévejte vodou bez vápníku, aby půda nikdy úplně nevyschla;
- Postříkejte rostliny vlažnou vodou bez vápníku nebo zapněte zvlhčovač pro zvýšení vlhkosti;
- Dokud nenasadí na květ, není nutné kamélie přihnojovat;
Velice důležité je dávat pozor na překročení teplot nad 15 °C. V zimě je třeba se tomu za každou cenu vyvarovat! Kamélie potřebují chladný odpočinek nejméně šest týdnů v roce. To je zásadní pro jejich kvalitu květu a pro budoucí zdravý růst. Vytápěné místnosti proto v žádném případě nejsou vhodné jako zimní stanoviště. Vlivem teplého a především suchého vzduchu z umělého topení totiž choulostivé rostliny rychle odhodí svá poupata a drasticky zkrátí fázi květu. Ideálním místem je proto nevytápěná zimní zahrada, venkovní skleník nebo parapet nevytápěného schodiště. Jakmile se už rozhodnete pro zimoviště, neměli byste ho měnit, protože kamélie během přezimování nesnáší náhlé změny prostředí. V polovině března mohou být kamélie opět vystěhovány ven. Noční teploty by v době vystěhování měly být alespoň +5 °C.
Nejlepší je kamélie přezimovat ve skleníku. Ideálním prostředím pro vaše kamélie v zimě je světlý a chladný skleník nebo zimní zahrada. Pokud tyto dispozice nemáte, tak můžete kamélie umístit i do tmavého studeného sklepa nebo do garáže. Pokud své kamélie necháte přezimovat ve tmě, například ve sklepě, je třeba rostliny po chladné tmě nejprve pomalu přivykat na světlejší a teplejší prostředí. Spící rostlinky můžete v březnu nejprve nastěhovat do chladné světlejší chodby a začít je pomalu více zalévat.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Kamélie hnědnutí listů

Vlasta

Před rokem jsem koupila v Lidlu Camelii po celý rok krásně rostla nasadila jedno poupě. Na podzim začaly špičky listů na vrcholu zasychat a nyní opadaly všechny listy. Poupě též zasychalo po vrchu takže se ani nerozvilo. Prosím o radu co bylo špatně. Měla jsem ji na verandě v rohu asi půl metru u topení. Světla měla dost ale stala na dlažbě. Díky za info Vorobjevova

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Stříhání malin

Zahradník

Jak poznat o jaký typ maliny jde kvůli stříhání? Jak před stříháním malin poznat, jestli plodí v létě a nebo až na podzim? Když v zimě rostlina maliníku spí, tak na ní můžete poznat, o jaký typ se jedná, prozkoumáním jejich výhonů.
Malina, která plodí brzy v létě a potřebuje k tomu dvouleté dřevo, tak má dva druhy výhonů odlišených barvou a strukturou kůry. Jedny výhony mají hladkou a hnědou kůru a druhé mají kůru šedou až světle hnědou, hrubou a kůra se u nich také loupe.
Maliny, které plodí až na podzim na letošním dřevu mají všechny výhony stejné šedé s hrubou olupující se kůrou. Jak můžete maliny v zimě ostříhat?
Malinám plodícím v létě uřízněte hned u země VŠECHNY šedé výhony s olupující se kůrou a skovejte si je na podpal letních táboráků. Prostříhejte slabé a neperspektivní výhony s hnědou hladkou kůrou tak, aby vám zůstal vždy nejsilnější výhon s dostatečným prostorem pro skvělé pronikání světla a dobré proudění vzduchu. S ohledem na to začněte odstraňovat všechny tenké, zakrnělé, zkroucené výhony a pokračujte v prostříhávání, dokud se nepořádek nevyčistí. Pokud máte málo místa, můžete výhony zkrátit o 1/3. Pak připevněte výhony k rámu nebo mříži. Použijte biologicky odbouratelný provázek, jako je juta, a přivažte s ním každý výhon volně, ale pevně k rámu / mříži / drátu. Přivázání zabrání jejich ohýbání pod tíhou plodiny. Také to velmi usnadňuje prořezávání v dalších letech – přivázané výhony jsou ty, které příští zimu odstraníte.
U malin, které plodí až na podzim a mají v zimě všechny výhony stejné (šedé a hrubé), tak seřízněte všechny až u země.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Stříhání malin

Mila

Jak teď poznám o jaké maliny se jedná. Chci je ostříhat

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Je rostlina zamioculcas jedovatá

Cempírek

Rostlina zamiokulkas je jedovatá. Její jedovatost se na psech projevuje podobně jako alergie včetně průjmu a zvracení. Když psi žvýkají listy těchto rostlin, příznaky, které můžete očekávat, jsou: orální podráždění, intenzivní pálení a podráždění úst, pysků, jazyka, nadměrné slintání, zvracení, potíže s polykáním. Občas také můžete vidět nějaké zvracení. Očekává se, že se příznaky rozvinou krátce po expozici a trvají 8 až 12 hodin. Během této doby můžete psa povzbudit (ale nenutit), aby pil vodu nebo trochu mléka, což může pomoci kompenzovat jedovaté účinky. Váš pejsek nyní v klidu žere, tak to vypadá, že ho jedy z rostliny nijak neovlivňují, přesto pokud by se příznaky objevily a zhoršily se, kontaktujte svého rodinného veterináře, který vám poskytne potřebnou péči. Většinou se nejedná o život ohrožující záležitost, jen to velmi podráždí jejich ústní dutinu.

Zdraví Cempírek!

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Je rostlina zamioculcas jedovatá

Jindra Valentová

Dorý den,mám podezření,že by můj malý pejsek /5,5 kg/ včera v odpoledních hodinách mohl sežvýkat kousek / asi 15 % /z jednoho upadlého lístku zamiokulasu,pokoj.rostl.Protože vím,že rostlina je jedovatá,obávám se o jeho zdraví.Zatím nemá žádné problémy, večer normálně jedl.Děkuji za vaši odpověď.

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Modrá skalice na postřik stromů

Zahradník

Nejlepší čas na preventivní postřik ovocných stromů v období vegetačního klidu je koncem zimy, tedy začátkem března. Toto úsilí pomáhá chránit stromy před padlím a někteří zahradníci jej používají k hubení mravenců v rostlinách pěstovaných v květináčích.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Calocephalus brownii alias krásnohlávek nebo také drátovec

Jindřich

Článek obsahuje přesně ty informace o krásnohlávku, které mi po prostudování jiných zdrojů chyběly (střih, množení...), neboť se náš krásně rozrostlý keřík, v sezóně letněný a momentálně zazimovaný, chystáme na jaře trošku ostříhat a z řízků "naklonovat". Za článek proto velmi děkuji.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Modrá skalice na postřik stromů

Josef

Za jakých podmínek je možné tento postřik provádět v tomto období vegetačního klidu,děkuji

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo dvacetsedm.